javascript-shho-ce-take-ta-chomu-varto-jogo-vchyty

JavaScript: що це таке та чому варто його вчити? 

Сьогодні варто відкрити будь-який сайт, і незалежно від пошукового запиту, він буде інтерактивним, відображатиметься однаково у всіх браузерах та адаптуватиметься під розмір екрану чи ваш пристрій. Але чи було так завжди?

Не так давно всі web-сайти були статичними. Вони просто демонстрували відвідувачу сторінку, яка вже містила весь необхідний контент. Навіть якщо ви клікали на зображення чи текст, нічого не відбувалось, потрібно було клікнути на посилання, щоб відкрити нову, проте знову ж статичну сторінку. Доволі нудно, правда ж? Йшов час, конкуренція в мережі ставала все жорсткішою і сайти ставали все цікавішими, яскравішими, функціональнішими — все робилось для того, щоб користувач залишився саме на конкретному сайті. І чудовим рішеннями для таких потреб стало використання JavaScript.

Що таке JavaScript?

JavaScript — це скриптова мова програмування, що виконується безпосередньо в браузері. Простими словами, це чіткий план дій, який отримує браузер при завантаженні того чи іншого сайту: які елементи показуються в першу чергу, як сайт адаптовується під пристрій, на якому його переглядають, які елементи та як саме реагують на кліки користувача.

Які існують переваги JavaScript?

Основні переваги цієї мови: підтримка практично всіма браузерами (так звана, крос-браузерність) та простота в написанні коду. Далеко не всі мови можуть похвалитись таким. Додатково JavaScript дозволяє виконувати первинну перевірку даних. Наприклад, чи заповнені всі необхідні поля, чи вільний введений логін користувача при реєстрації тощо. Все це відбувається “на льоту”, без перезавантаження сторінки сайту чи тривалого очікування. Круто, правда?

JavaScript — це мова, яка дозволяє активно управляти структурою сторінки web-сайту, цілковито управляти всіма її елементами. На практиці це ще й знаходить застосування при створенні різних анімаційних ефектів: збільшення/зменшення елементів, розчинення чи рух об’єктів.

Чому варто вивчати JavaScript?

JavaScript є одною із найпопулярніших мовою програмування. Це зумовлено трендами на інтерактивні, динамічні сайти серед замовників та простотою роботи з JavaScript серед самих розробників. Велика кількість бібліотек, що економить час на розробку, крос-браузерність, простота в використанні дозволяють доволі швидко отримати сучасний web-сайт, навіть якщо час та бюджет обмежені.

Тому не зволікайте та записуйтесь на курс вивчення JavaScript від Logos IT Academy у Луцьку! Встигни подати заявку!

Записатися

 


×
Записатися

 ×
Лист директору

 
×