Front end vs. Back end. Що обрати на старті? 

Web-розробник — це одна з найпоширеніших ІТ-професій не лише в Луцьку, але й у всьому світі. Причина проста: будь-який бізнес чи проект прагне бути в інтернеті, а отже попит на розробку сайтів є надзвичайно високим. Проте професія “web-розробник” має 2 напрями для розвитку: front end та back end розробка. Це різні за мовами програмування, інструментами та специфікою напрями. На старті ІТ-кар’єри варто зробити вибір, у якому напрямку рухатись, проте як зрозуміти, що саме тобі підійде більше? Давайте розбиратись разом 🙂

Що таке front end та back end?

Розберемо на прикладі. Ви заходите на сайт інтернет-магазину, переглядаєте товари, сортуєте їх за певними критеріями, робите замовлення та оплачуєте. Здавалося б, все працює як єдине ціле. Проте за виведення товарів на певну сторінку сайту із єдиної бази даних, перевірку відповідності товарів заданим вами критеріями у фільтрі, внесення та збереження інформації про заявку на купівлю та оплату відповідає саме back end, тобто функціональна частина часту, її механізм. В той час, як front end відповідає за те, щоб нам був відображений результат роботи цього механізму.

Таким чином front end — це місток між користувачем сайту та його функціональною частиною (back end).

gear-128

Які технології потрібні front end та back end?

Для старту роботи front end розробнику потрібно освоїти 3 головні мови: HTML, CSS та Javascript. Це дозволить змінювати шрифти чи кольори, робити випадаючі меню, кнопки, слайдери, що змінюються, тощо.  Як наслідок, результат роботи повністю візуальний: і розробник, і замовник одразу бачить виконання поставленого завдання. Проте сайт, що розроблявся лише front end розробником не може виконувати складні функції: прийом оплати за товар, реєстрація користувачів, додавання нового контенту. За втілення всіх цих моментів відповідає back end розробник і найчастіше у web-розробці йому потрібні знання мови PHP для самого функціоналу та системи MySQL для роботи з базами даних. В процесі роботи він часто вирішує задачі, де відсутній стандартизований підхід або задачі, що не мають видимого результату (оптимізація даних, робота із запитами до них чи архітектурою проекту).

trends-128

Яка ситуація на ринку з front end та back end розробниками?

Ще зовсім недавно розробка back end частини сайту вважалася складнішою. На задачі з функціоналу виділялося більше часу, а сама оплата за час розробника була вищою, як і потреба на ринку. Проте сучасні тренди диктують інші правила: замовники хочуть інтерактивні, динамічні сайти, які б не мали багато складного функціоналу, але були привабливі користувачу. Проте відповісти на такі виклики можуть тільки досвідчені front end розробники і ринок відчуває доволі гостру їх нестачу. Поряд із тим ми спостерігаємо початок ери стартапів та продуктів, де потрібні нестандартні функціональні рішення, тому не можна стверджувати, що back end розробники не потрібні.

 

Висновки

Якщо ще певний час тому для старту в ІТ радили обирати більш затребуваний back end, то сьогодні немає однозначної думки з цього приводу. Досвідчені розробники потрібні завжди, а отже важливо невпинно розвиватись і відпрацьовувати свої навички на практиці.

Обирайте front end, якщо готові дуже швидко навчатись, щоб реагувати на потреби ринку, маєте відчуття точності та хочете одразу бачити результати своєї роботи.  

Обирайте back end, якщо вмієте підходити до рішення обдумано, маєте здатність до пошуку нестандартних рішень та готові аналізувати.

Записатися

 


×
Записатися

 ×
Лист директору

 
×